Print this page

Aktuální informace

SBĚR PAPÍRU A ELEKTROZAŘÍZENÍ

5. 10. 2016

- začínáme od 7:00

- sbíráme noviny, časopisy, kancelářský papír, letáky, knuhy, sešity, elektro lze dovážet již od 30. 9. k sálu školy

- papír pečlivě svázaný, kartony nesbíráme!!!

Upozornění:

V průběhu letních měsíců roku 2016 došlo v Jihomoravském kraji k epidemickému výskytu infekční žloutenky. Epidemie probíhá i v dalších krajích České republiky. V současné době jsou evidovány případy i ve Zlínském kraji. Základní informace Krajské hygienické stanice Zlínského kraje a pravidla prevence šíření infekční žloutenky zde

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že se u žáků vyskytly vši, upozorňujeme na důslednou kontrolu vlasů dětí a následná opatření. Mytí a vyčesání vlasů hustým hřebenem je neúčinné. Zároveň je nutné měnit oblečení i ložní prádlo. Odvšivené dítě je třeba sledovat po dobu 3 – 5 týdnů, kdy samičky vši dětské mohou přežít. Upozorňujeme, že škola musí informovat odbor sociální péče v případě, že rodiče do školy opakovaně posílají zavšivené děti. Děkujeme za pochopení.

Vyjádření KHS - z právního hlediska je zavšivení považováno za infekční onemocnění. Z důvodu ochrany zdraví dětí v kolektivu by školy neměly zařazovat zavšivené děti do kolektivu. Diagnostikovat toto infekční onemocnění mohou u dětí pouze lékaři a rodiče, nikoli učitelé nebo vychovatelé. Vzhledem k tomu, že v lékárnách existuje spousta přípravků a ne všechny jsou účinné, doporučujeme konzultovat toto onemocnění s dětským lékařem.

Návštěva knihovny a hasičské zbrojnice v Uherském Brodě

Sedmáci využili pěkného počasí a vydali se v pátek 23. září na exkurzi do Uherského Brodu.

Nejprve jsme měli domluvenou besedu v Knihovně Františka Kožíka, kde nám paní knihovnice představila nové knížky. Mohli jsme se tady zaregistrovat a někteří z nás si zrovna nějakou knížku vypůjčili.

Následovala svačina a potom jsme se přesunuli na hasičskou zbrojnici. Tu jsme navštívili v rámci programu Hasík (více o programu v záložce Školní poradenské pracoviště - Prevence). Příslušníci HZS navštívili naši třídu dvakrát, tentokrát jsme se vydali my za nimi. Mohli jsme si důkladně prohlédnout hasičské auto a jeho vybavení, vyzkoušet si uniformy a speciální požární obleky, prohlédli jsme si také celou stanici a milí profesionální hasiči nás seznámili s tím, jak to na takovém pracovišti funguje. Tímto jim děkujeme za to, jak se nám věnovali. 

 

 

 

 

 

 

 

Mgr.Monika Mahdalová     Více fotografií viz fotogalerie - třídy - 7. třída

 

Dne 16. 9. 2016 se konal Sprinterský víceboj. Akce se zúčastnilo 230 dětí z 12 škol. Zvládlo se 62 rozběhů x 3 (40 m, 50 m, 60 m), tedy 186 rozběhů, plus 6 superfinále, tedy 192 rozběhů celkem!!!

2. místo v kategorii starších chlapců - Radim Sukup

2. místo týmové kategorie starších chlapců - Radim Sukup, Ladislav Knap, Jiří Buráň, Martin Vlk

4. místo týmové kategorie mladších chlapců - Adam Jurák, Jiří Lukašík, Štěpán Marášek, Aleš Karlík

 Mgr. Ivo Frolec

  

Pořad U6-úžasný svět techniky, ve kterém soutěžili naši žáci, se vysílal na Déčku, jeho záznam můžete zhlédnout na 

 decko.ceskatelevize.cz/u6-uzasny-svet-vedy/4-dil

 

 

 

 

Další informace týkající se školního roku 2016/17 (např. rozvrh hodin) naleznete v záložce Školní rok 2016/17, plánované akce v záložce Akce školy, důležité dokumenty (např. školní řád) v záložce Základní informace → Dokumenty