Aktuální informace

Z technických důvodů budou nyní na webových stránkách zveřejňovány  pouze důležité informace, připravujeme nové webové stránky, chvíli to ale potrvá. Děkujeme za trpělivost.)

Okresní kolo olympiády v německém jazyce 6. 2. 2019

Zúčastnili se: David Paul Bartoš 7.tř., Kristýna jenerálová 8.tř. a Tereza Kučerová 9.tř.

Všichni statečně bojovali, zaslouží velkou pochvalu!

Mgr. Martin Kutálek

Okresní kolo dějepisné olympiády 16. 1. 2018

Aleš Baránek 7. tř. - 2. místo - postup do krajského kola

Blahopřejeme!

Mgr. Martin Kutálek

Zkrácené vyučování
V pátek 21.12.2018 probíhá vyučování do 11:30 hod., poté všichni žáci odcházejí na oběd.

Vánoční prázdniny
22.12. 2018 - 2.1.2019. Nástup do školy je 3. ledna 2019.

Rozhodnutí o přerušení provozu školní družiny, školního klubu

Po projednání se zřizovatelem rozhodla ředitelka školy o přerušení provozu školní družiny a školního klubu, jejíž činnost vykonává Základní škola a Mateřská škola Prakšice, příspěvková organizace.  Provoz bude přerušen z organizačních a technických důvodů (čerpání dovolené, nemožnost zajistit suroviny od dodavatelů školní jídelny) v době od 22. 12. 2018 do 2. 1. 2019.

Mgr. Marcela Chmelová, ředitelka školy

Nabídka pracovních pozic

ZŠ a MŠ Prakšice přijme od ledna 2019 školního asistenta/tku v mateřské škole (úvazek 0,5), školního asistenta/tku v základní škole (úvazek 0,5) a školního asistenta/tku ve školní družině (úvazek 0,5). Bližší informace u ředitelky školy osobně nebo na telefonu 572 672 250, 777 226 320.

Své žádosti a strukturovaný životopis zasílejte na adresu zspraksice@zspraksice.cz nebo reditel@zspraksice.cz

Každá koruna se počítá

V zrekonstruovaných prostorách v půdní vestavbě Panského domu v Uh. Brodě se 13.12. otevíralo nízkoprahové centrum pro děti a mládež. Šrumec nabízí zdarma řadu zajímavých služeb pro děti a mládež, jednou z nich jsou preventivní programy. Sedmáci se nechali zajímavou soutěžní formou poučit v oblasti financí – zkoumali ceny běžných věcí kolem nás a platy v různých oborech.

Mgr. Pavlína Gajdůšková

Ve dnech 5. - 16. 11. 2018 probíhala soutěž Bobřík informatiky ve  4. - 9. třídě, výsledky viz záložka Olympiády a soutěže

Mgr. Pavlína Gajdůšková

Celostátní výtvarná soutěž

Žáci naší školy se zúčastnili celostátní  výtvarné soutěže  ,,Varhany pro katedrálu", kterou vyhlásilo hnutí Na vlastních nohou Stonožka ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským. Velmi nás potěšilo, že Věra Kouřilová z 9. třídy za svou malbu s názvem ,,Krása okamžiku" získala jednu ze 3 hlavních cen této výtvarné soutěže.

Slavnostní vyhlášení výsledků a ocenění autorů vítězných výtvarných prací proběhne v pátek 16.11.2018 u příležitosti benefičního koncertu ve svatovítské katedrále. Začátek živého přenosu je 16. 11. ve 20:00 hod. na ČT2.

Mgr. Jana Kovaříková