Print this page

Aktuální informace

Třídní schůzky - 3. 5. 2018 od 15:15 hodin

Sběr papíru a elektrozařízení - 7. 5. 2018

- více viz záložka Akce školy

AIDS, vztahy, věrnost 

Beseda s panem Tomášem Řehákem, kazatelem sboru Apoštolské církve v Hlinsku, se uskutečnila ve čtvrtek 19.dubna. Velmi poutavě žákům 8.a 9.ročníku povídal o problematice AIDS a rizicích s tímto onemocněním spojených. Pan Řehák řadu let pomáhá lidem, kteří se s touto zákeřnou nemocí potýkají, jeho vyprávění tak získalo další rozměr díky skutečným příběhům z praxe. Nepomáhá jen nemocným lidem, ale snaží se také prostřednictvím besed pro žáky před HIV/AIDS varovat a zároveň mladým lidem přinášet takové etické a morální hodnoty, aby se jim nic podobného v budoucnu nestalo.

Mgr. Monika Mahdalová                                           Více fotografií viz Fotogalerie

Zahrada života

Slavnostní otevření Zahrady života proběhlo v neděli 15. 4. 2018. Zahradě života v Pašovicích požehnal Mons. Mgr. Josef Nuzík, pomocný biskup olomoucký. Přestřižením slavnostní pásky panem Vlastimilem Řezníčkem, starostou obce Pašovice, armádním generálem Ing. Pavlem Štefkou, starostou Uh. Brodu a senátorem Ing. Patrikem Kunčarem, Ing. Josefem Hefkou, starostou obce Prakšice, a koordinátorkou hnutí Na vlastních nohou Stonožka pro Moravu, paní Mgr. Janou Kovaříkovou, byla zahájena první společná prohlídka. Více zde

 

 

 

 

 

 

 

    Mgr. Jana Kovaříková

   Více fotografií viz Fotogalerie

 

Okresní kolo biologické olympiády

Aleš Baránek 6. tř. - 10. místo

Velká pochvala!

Ing. Jana Horonyová           Více viz Olympiády a soutěže 2017/18 - Přírodopis

Země očima dětí a fantazie - mezinárodní výtvarná soutěž

 

Šárka Zálešáková 3. místo v kategorii základních škol 7-9let
 
Blahopřejeme.
 
 
Mgr. Jana Kovaříková
 
 
Více informací viz Olympiády a soutěže 2017/18 - Výtvarná výchova
 
Více fotografií viz Fotogalerie

 

 

Okresní kolo fyzikální olympiády 4. 4. 2018

Alice Mikesková 9. tř. - 3. místo

Veronika Buráňová 9. tř. - 5. místo

Okresnímu kolu předcházela velmi náročná příprava, zdolat školní kolo a postoupit pak do okresního dá spoustu práce. Velkou pochvalu zaslouží nejen Alice a Veronika, ale i další účastnice  - Jana Juráková 9.tř. a Tereza Kučerová 8. tř. Soutěžní úlohy byly v letošním roce hodně obtížné, ale holky se s nimi skvěle popraly a v konkurenci jiných škol se vůbec neztratily.

Mgr. Pavlína Gajdůšková              Více viz Olympiády a soutěže - 2017/18 - Fyzika

Jménem pana Vlastimila Řezníčka, starosty obce Pašovice, a přátel hnutí Na vlastních nohou Stonožka Vás srdečně zveme na slavnostní otevření Zahrady života, které se uskuteční v neděli 15.4.2018. Pozvánka zde

Mgr. Jana Kovaříková

Výlet a exkurze do Strážnice

V pondělí 26. 3. 2018 jsme se vydali s dětmi, rodiči i prarodiči na výlet do Strážnice. Nejprve nás čekala exkurze do firmy Arimo, která je jednou ze dvou českých firem zabývajících se tradiční výrobou modrotisku. Po ruce byla i firemní prodejna, takže někteří neodolali a nakupovali! Hlavní program nás ovšem teprve čekal v Muzeu jihovýchodní Moravy – Fašanky, fašanky, Velká noc ide! Tento speciální program představil masopustní obchůzky, vynášení smrtky, obchůzku hrkačů aj. Ochutnali jsme masopustní a velikonoční speciality, nechyběla ukázka zdobení kraslic a rukodělné dílničky pro děti. Nechyběl samozřejmě nákup suvenýrů a tradičních výrobků ze Strážnice. Dali jsme si i něco na zub ve stylové restauraci. S dobrou náladou a spoustou dárků jsme se v pořádku vrátili domů! Tak snad zase někdy společně vyrazíme na nějaký další výlet!

 

 

 

 

 

 

Dagmar Vašíčková                                           Více fotografií viz Fotogalerie

Velikonoční dílny a jarmark

V úterý 27. 3. a ve středu 28. 3. se uskutečnily již tradiční velikonoční dílny ve školní družině. Zúčastnit se samozřejmě mohli i žáci, kteří nenavštěvují školní družinu, přišly i maminky a babičky. Jako každoročně nejvíce děti bavilo zdobení kraslic voskovou technikou, ale také výroba různých velikonočních dekoračních předmětů a přáníček. V rámci dílen se uskutečnil také malý jarmark, na kterém jsme prodávali výrobky dětí z rukodělných kroužků školní družiny i školního klubu. Za utržené peníze jsme si zakoupili další výtvarný materiál, hlavně keramickou hlínu a formy na tvoření dalších zajímavých výrobků. Všem, kteří nám svým nákupem přispěli, mnohokrát děkujeme!!!!

 

 

 

 

 

 

Dagmar Vašíčková                                        Více fotografií viz Fotogalerie

Zápis do 1. třídy

Ve čtvrtek 5.dubna 2018 proběhl v učebně 1.třídy zápis nových žáčků do 1.třídy školního roku 2018/2019. Podívejte se na fotografie tohoto slavnostního dne, které vám více přiblíží atmosféru zápisu.

Foto učitelky 1.stupně     Fotografie viz Fotogalerie

 Krajské kolo olympiády v jazyce českém

 Alice Mikesková - 9. třída - 4. místo 

 Velká pochvala!

Mgr. Monika Mahdalová                     

Ekologická soutěž POZNEJ A CHRAŇ     

Ve dnech 26. a 27. března proběhla v přírodovědném centru TRNKA v Uh.Hradišti ekologická soutěž Poznej a chraň, které se zúčastnili i žáci naší školy. Soutěžící prokázali své znalosti v testu a poznávání rostlin a živočichů žijících ve Zlínském kraji. V kategorii žáků 4. a 5. tříd naši školu reprezentoval tým ve složení Filip Galas, Linda Nevařilová a Klára Knapová, který se umístil na 4. místě a za vypracovanou práci získal 1. místo. V kategorii žáků 6. a 7. tříd soutěžil tým ve složení Jiří Lukašík, Aleš Baránek a David Vlk. Chlapci se umístnili na 2. místě a postoupili do krajského kola, které bude na konci dubna ve Zlíně. Všem gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

 

 

 

 

 

 

Ing. Jana Horonyová                                     Více fotografií viz Fotogalerie

Ocenění žáků 9.třídy

V lednu letošního roku se díky našim pohotovým žákům K.Jurákové, R.Dalajkovi , R.Sukupovi  a O.Kovářovi podařilo Policii ČR chytit dva zloděje, kteří u naší školy odcizili kolo. Pan ředitel udělil žákům pochvalu. Také Policie ČR se rozhodla, že tento chvályhodný čin ocení a dne 23. 3. 2018 žáci obdrželi dárek – Powerbanky, z kterých měli velkou radost.

 

Za tyto odměny moc děkujeme.

Vedení ZŠ a MŠ Prakšice                                   Více fotografií viz Fotogalerie

Žákovský parlament základní školy   

Žákovský parlament se snaží zapojit žáky nejen do dění školy, ale v letošním školním roce jsme opět součástí Krajského parlamentu dětí a mládeže. Členkou Krajského parlamentu je žákyně 9. ročníku, Kateřina Juráková z Prakšic, která byla na základě sepsání eseje o Evropské unii vybrána na zahraniční cestu po zemích Evropské unie. O tom, co zažila, se s Vámi podělí v následujícím příspěvku:

Moje cesta po Evropě

 

Mgr. Monika Mahdalová

Fotografovala Kateřina Juráková (Prakšice), více fotografií viz Fotogalerie

Matematický klokan

proběhl 16. 3. 2018, nejlepší řešitelé naší školy - Olympiády a soutěže - 2017/18 - Matematika

Mgr. Pavlína Gajdůšková

Ohlédnutí za lyžařským a snowboardovým kurzem

Letošní lyžařský i snowboardový výcvik se uskutečnil 5. - 9. 3. 2018 v Orlických horách ve skiresortu Buková hora. Žáci se naučili lyžovat, zdokonalili svoji lyžařskou techniku, ale také prohloubili své mezilidské vztahy.

   Více zde

  

   Mgr. Ivo Frolec

   Více fotografií viz Fotogalerie

 

 

Okresní kolo olympiády v zeměpise

 Tomáš Janča - 6. třída - 6. místo 

 Velká pochvala!

 Ing. Jana Horonyová                    Další výsledky okresního kola viz Olympiády a soutěže

 

 Pozn: Za obsah každého článku odpovídá výhradně jeho autor.