Aktuální informace

Kčtechnických důvodů budou nyní na webových stránkách zveřejňovány  pouze důležité informace, připravujeme nové webové stránky, chvíli to ale potrvá. Děkujeme za trpělivost.)

Pozvánka na ples
SRPŠ a ZŠ a MŠ Prakšice Vás zvou na ples školy, který se koná v sobotu 12. ledna 2019 v sále školy. K tanci a poslechu hraje skupina NAEX. Začátek je v 19:30 hod. V programu vystoupí žáci 9. třídy, kroužek Mix Dance a Holomňa. Vstupné v předprodeji je 80 Kč, na místě 90 Kč. Připravena je bohatá tombola, občerstvení zajištěno.

Zkrácené vyučování
V pátek 21.12.2018 probíhá vyučování do 11:30 hod., poté všichni žáci odcházejí na oběd.

Vánoční prázdniny
22.12. 2018 - 2.1.2019. Nástup do školy je 3. ledna 2019.

Rozhodnutí o přerušení provozu školní družiny, školního klubu

Po projednání se zřizovatelem rozhodla ředitelka školy o přerušení provozu školní družiny a školního klubu, jejíž činnost vykonává Základní škola a Mateřská škola Prakšice, příspěvková organizace.  Provoz bude přerušen z organizačních a technických důvodů (čerpání dovolené, nemožnost zajistit suroviny od dodavatelů školní jídelny) v době od 22. 12. 2018 do 2. 1. 2019.

Mgr. Marcela Chmelová, ředitelka školy

Nabídka pracovních pozic

ZŠ a MŠ Prakšice přijme od ledna 2019 školního asistenta/tku v mateřské škole (úvazek 0,5), školního asistenta/tku v základní škole (úvazek 0,5) a školního asistenta/tku ve školní družině (úvazek 0,5). Bližší informace u ředitelky školy osobně nebo na telefonu 572 672 250, 777 226 320.

Své žádosti a strukturovaný životopis zasílejte na adresu zspraksice@zspraksice.cz nebo reditel@zspraksice.cz

Každá koruna se počítá

V zrekonstruovaných prostorách v půdní vestavbě Panského domu v Uh. Brodě se 13.12. otevíralo nízkoprahové centrum pro děti a mládež. Šrumec nabízí zdarma řadu zajímavých služeb pro děti a mládež, jednou z nich jsou preventivní programy. Sedmáci se nechali zajímavou soutěžní formou poučit v oblasti financí – zkoumali ceny běžných věcí kolem nás a platy v různých oborech.

Mgr. Pavlína Gajdůšková

Ve dnech 5. - 16. 11. 2018 probíhala soutěž Bobřík informatiky ve  4. - 9. třídě, výsledky viz záložka Olympiády a soutěže

Celostátní výtvarná soutěž

Žáci naší školy se zúčastnili celostátní  výtvarné soutěže  ,,Varhany pro katedrálu", kterou vyhlásilo hnutí Na vlastních nohou Stonožka ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským. Velmi nás potěšilo, že Věra Kouřilová z 9. třídy za svou malbu s názvem ,,Krása okamžiku" získala jednu ze 3 hlavních cen této výtvarné soutěže.

Slavnostní vyhlášení výsledků a ocenění autorů vítězných výtvarných prací proběhne v pátek 16.11.2018 u příležitosti benefičního koncertu ve svatovítské katedrále. Začátek živého přenosu je 16. 11. ve 20:00 hod. na ČT2.

Mgr. Jana Kovaříková

Aktualizace:
Zveme vás na záznam koncertu s předáváním ocenění Věrce Kouřilové - cca 40. min

Kurz malování slováckých ornamentů na tašky

V pondělí 12. 11. 2018 se sešlo 20 dětí a bezmála i tolik maminek ve školní družině na prvním kurzu malování lidových ornamentů. Nejprve jsme si řekli něco o historii a tradici slováckých ornamentů. Dnes mají folklor a lidové tradice velkou oblibu a i folklorní prvky v módě jsou velmi in! Proto jsme si namalovali krásné tašky se slováckými motivy, které můžeme používat klidně každý den! Některé děti si samozřejmě vytvořily vlastní styl, ale kreativita nemá žádné meze! Těšíme se na další kurz a společnou práci s maminkami!

Exkurze žáků IX. třídy

V rámci volby povolání byli žáci 9. ročníku pozváni na prohlídku Střední průmyslové školy a obchodní akademie  v Uherském Brodě. Kromě samotné exkurze, která se uskutečnila 9. listopadu, si studenti 3. ročníku obchodní akademie připravili pro naše žáky krátké divadelní představení na téma patologických jevů. Po skončení programu následovaly aktivity ve skupinkách týkající se návykových látek, poruch příjmu potravy, zdravých vztahů apod. Děkujeme organizátorům za příjemně strávené odpoledne.

Mgr. Monika Mahdalová

Exkurze COPT Uh. Brod

Rozhodnout se, na které škole pokračovat ve studiu, není opravdu jednoduché. Alespoň trochu by mohlo pomoci osobní poznání škol v našem okolí. COPT Uh.Brod umožnilo 8. a 9. třídě v pondělí 5. 11. 2018 poznat prostředí, studijní možnosti i možnosti následného pracovního uplatnění a obdivovat výrobky jejich studentů. Také jsme vyzkoušeli práci v dílnách, všichni měli velkou radost z vlastnoručně vyrobené dřevěné paličky na obracení např. řízků při smažení. Děkujeme.

Halloweenské dílny a zábavné odpoledne  1. - 2. 11. 2018

Mezi nejoblíbenější akce dětí každoročně patří zábavné odpoledne s halloweenskou tematikou. Děti mají pokaždé nápadité kostýmy a maminky nám vždy připraví spoustu zajímavých dobrot! I letos tomu nebylo jinak! Na samotnou akci jsme se pečlivě připravovali. Malovali jsme velké strašidelné hrady, dýně, duchy, netopýry aj. Vyráběli jsme svícny a další dekorační předměty, dlabali dýně, vyzdobili spoustu nástěnek i jídelnu školy.O  historii Halloweenu jsme si také povídali a ve znalostech soutěžili.  Byly vyhodnoceny a oceněny všechny masky, každý dostal krásný dáreček a společně si děti pochutnaly na dobrotách na našem strašidelném rautíku. O dobrou zábavu nebyla ani letos nouze!

Drakiáda

Jako každoročně i letos jsme pořádali, a to v pondělí 8. 11., se školní družinou Drakiádu. Ale tentokrát jsme si program ještě obohatili vycházkou k rybníku s opékáním špekáčků a spoustou zábavných soutěží, do kterých jsme zapojili i rodiče!  Počasí, téměř letní, nám přálo, draci se nádherně vznášeli po blankytně modré obloze! Bylo to pěkně strávené odpoledne a už se moc těšíme na další podzimní akce!