Cyklovýlet 9.třída

Cyklovýlet 9. třída

Ve dnech 16. – 17. 5. 2024 jsme se vydali na cyklovýlet po okolí Uherského Hradiště. Ve čtvrtek ráno jsme si dali sraz u základní školy a vyjeli jsme směrem na Mistřice, dále přes Uherské Hradiště až do Ostrožské Nové Vsi. Ubytování jsme měli zajištěno ve Slováckém dvoře.

Po obědě jsme vyrazili po trase Kostelany – Spytihněv – Topolná – Kněžpole – Ostrožská Nová Ves. Tento dlouhý a vyčerpávající den jsme zakončili v lázeňské cukrárně. Večer se nesl v duchu táboráku a opékání špekáčků, čímž jsme současně oslavili i přijetí žáků na střední školy. Nechybělo ani nealkoholické šampaňské.

Druhý den jsme sebrali ještě poslední síly a vraceli se přes Veselí nad Moravou domů. Většinu výletu jsme měli na počasí štěstí, svítilo nám sluníčko a pršelo minimálně. Až při cestě domů nám už počasí nepřálo a závěr jsme absolvovali za deště a větru. Nakonec vše dobře dopadlo a všichni jsme se ve zdraví vrátili domů. Celkem jsme najeli 100 km.

Věřím, že všichni budeme mít na tento výlet pěkné vzpomínky.

Mgr. Martin Kutálek – třídní učitel