Celoškolní projekt POKOS, 27. 11. 2019

Přípravě občanů k obraně státu se pravidelně věnujeme různými aktivitami zejména v letních měsících školního roku. Tentokrát jsme využili školami velmi žádané nabídky Ministerstva obrany ČR k prezentaci Armády ČR  na naší škole.

Žáci 2. stupně tak přímo v budově školy měli možnost praktického přiblížení různých oblastí branné tématiky. Zkrátka nepřišli ani žáci 1. stupně, kteří byli v rámci výtvarné soutěže s armádní tématikou oceněni a spolu s dětmi obou mateřských škol si mohli zevrubně prohlédnout armádní techniku zaparkovanou na hřišti a také se seznámit s výzbrojí a výstrojí příslušníků Armády ČR.

Nadšení dětí a jejich spontánní reakce mluvily za vše. Závěrečný potlesk pak jen podtrhl obrovský respekt k práci příslušníků Armády ČR u nás i v zahraničí.

Vedení školy zároveň vyjadřuje poděkování pracovníkům Ministerstva obrany ČR, kteří celou akci připravili.

Více podrobností na stránkách ministerstva obrany zde

reportáž TVS zde