Exkurze 9. třída

Minulý týden jsme byli opět v rámci volby povolání na dvou dalších exkurzích – na Střední průmyslové škole v Uherském Brodě a na burze škol v Uherském Hradišti.

Myslím si, že obě tyto akce byly pro nás přínosné. Na Slováckých, kde jsme byli v úterý, jsme měli přenášku od ředitele školy o tom, jak nebo podle čeho se máme vlastně rozhodnou o našem budoucím vzdělání, pak nám pan zástupce ředitele pověděl něco už konkrétně k jejich škole, nakonec jsme si prošli celý areál a podívali se do jednotlivých budov a učeben.

Ve čtvrtek jsme byli na oné burze škol. Ta se konala, jak už jsem zmiňovala, v Uherském Hradišti, v kulturním domě. Jednotlivé školy tam měly svoje stánky, kam jsme mohli přijít a na něco se zeptat. Ve velkém sále, kde byla většina těchto stánků, některé školy představovaly své dovednosti přímo na pódiu. Například střední škola ze Strážnice tam měla svou vlastní módní přehlídku kolekce oblečení, kterou jejich studenti navrhli. Nebo Střední odborná škola ochrany osob a majetku ze Zlína nám předvedla kousky z bojového umění, které jsem si pak mohli také vyzkoušet.

Já už mám představu, na jakou školu chci jít, ale myslím že těm, co opravdu nevěděli, se zase o něco víc otevřely možnosti a třeba jim to pomohlo se i rozhodnout.

Karolína N.