Exkurze Uherské Hradiště

Dne 29.9.2021 se 7. třída zúčastnila exkurze "Po stopách středověkého města" v Uherském Hradišti. Hodnocení výletu jsem nechal na samotných žácích. Za všechny vybereme Káju N. a Šárku Z.

Mgr. Martin Kutálek

Kája:

Exkurze do Uherského Hradiště se mi líbila. Zábavnou formou jsem se naučila o historii Uherského Hradiště a o tom, jak to v takovém městě bylo. Byli jsme se podívat např. ve Františkánském klášteře, nebo u synagogy, která byla naneštěstí zavřená. Nakonec jsem dostali rozchod po náměstích, kde jsme si mohli koupit, co jsme chtěli. Bavilo mě to, protože jsem se něco dozvěděla. ale byla tam sranda.

Šárka:

Ve středu 29.9. jsme jeli s našim třídním učitelem do Uherského Hradiště. Jeli jsme tam ráno v osm hodin autobusem od školy. Když jsme přijeli do Hradiště, šli jsme si sednout do parku a tam jsme si předvedli a řekli jsme si něco o středověkých trestech. Dále jsme šli na Masarykovo náměstí, ze kterého jsme šli k Matyášově bráně, u které jsme se vyfotili a něco jsme si řekli a odtud jsme šli k Mariánskému morovému sloupu, o kterém jsme si taky povyprávěli něco z historie, proč se stavěly atd. Potom jsme se vrátili zpátky na Masarykovo náměstí na kterém jsme měli rozchod. Šli jsme si koupit kebab a pak jeli domů.