Na závěr školního roku jsme si pro žáky připravili exkurzi do Vídně. V úterý 27. června jsme se v 6:45 sešli před školou a v 6:00 vyrazili na cestu. Ta plynula vcelku klidně, a tak jsme kolem desáté hodiny zastavili na prvním místě naší výpravy, kde nás čekala komentovaná prohlídka zámku Schönbrunn. Tady se nachází krásná Neptunova fontána a kolonáda Gloriette, ze které je nádherný výhled na zámek i část Vídně.

Naší druhou zastávkou bylo sídlo Habsburků, hrad Hofburg, Dóm sv. Štěpána a památník Alžběty Bavorské.

Po občerstvovací přestávce v centru města jsme se kolem 16. hodiny přesunuli do Prátru, kde jsme výpravu zakončili návštěvou některých atrakcí.

Podle ohlasů žáků se akce líbila a těší se na další podobný výlet v příštím školním roce.