Hýbeme se. sportujeme (1)

 Valinka Müllerova, 2. tř. :

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Všechny vrcholy byly krásné, ale nejvíc se mi líbily: pomník legionářů, kde jsem viděla bílého koníka, Sulač,-- Bludný a Hostýn, které jsem vyšlapala na kole, aniž bych kousek šla pěšky  , Přístřešek u Hrušky, Ochmelov , Vrzavé skály  ( balvany a jeden z nich mi připomínal velrybí hlavu ) Petřkovická hora ,a  Radhošť  no prostě  byl  krasný výhled na hory  a okolí.

 Který se nejméně líbil  :   VSACKÁ TANEČNICE -  jeli  jsme ji od Solanec pod  Soláněm a  kolem Hutiského potoka  bylo velké stoupání  až k Tanečnici.


Který vrchol byl nejnáročnější?

Bylo jich víc, hlavně ty s prudkým stoupáním: Chladná ,  Šerkláva , ( jela jsem na kole , dupkala do kopce  a zase jela na kole ) VSACKÁ TANEČNICE , Holý vrch a  Zvonička za Miloňovou stoupák  a moc bahna .


Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Byla jsem poprvé na  48  vrcholech.


Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vrcholy jsem zdolávala  s dědečkem, jen ten poslední Komonec s taťkou na svém kole  CUBE , s přiblížením autem a pak vždy  velký celodenní okruh. Celkem jsme na 50 vrcholů potřebovala 12 dní.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Celkem  jsem ujela  500 kilometrů a nastoupala 11 898 m 

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

 Vesela příhoda nebyla jen jednou. Děda se spletl, misto abychom odbočili doprava na   Zvoničku za Miloňovou, tak jsme odbočili doleva  a stoupali jsme ještě km,  ale potom aspoň jsme se svezli dolů ke ¨Zvoničce. A  jednou jsme zajeli o 6 km jinde, když po výstupu na Petřkovickou horu byla pěkná cesta a skončili jsme na druhé straně  kopce....


Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

 Nic mě nenapadá, líbí se mi to,  tak jak to je,  říkal to i dědeček .


Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Do příštího ročníku VKV bych zařadila všechny vrcholy, co jsou letos . :-))))


Co je VKV

ON Semiconductor Vrchařská korunu Valašska (VKV) je primárně cykloturistický projekt, nikoliv závod. Držitelem VKV se stává každý biker, který v daném období zdolá na jízdním kole (pozor: nikoliv na elektrokole – pro elektrokola je vyčleněna vedlejší kategorie VKV bez bariér) všech 20 předepsaných vrcholů. Jako důkaz je třeba na každém vrcholu se vyfotit tak, aby bylo patrné, že jde o daný vrchol. 

více zde  

Stáhnout soubor: Valinka