Školní výlet 6. třídy

Úterý 18. 5. – začíná vyučování….

Rozcvička – jízda vlakem byla všemi zvládnuta výborně, můžeme se tedy připravit na zkoušení – jízdu naplněnou „šalinou“. Obstáli úplně všichni na jedničku!

Následovalo nové učivo ve VIDĚ – nejprve samostudium formou ukázek ze všech přírodovědných oborů, následně velmi zajímavá přednáška na téma fotoluminiscence, a to v úplné tmě, aby vynikly světelné efekty. Malý prostor pro zopakování ukázek v podobě samostudia a následovalo opět nové, dost náročné učivo – jak vypadají efekty 3D kina včetně poučení o migraci ptáků. Žáci určitě veškeré učivo pochopili, vždyť dávali dobrý pozor.

Následovala přestávka s občerstvením – k pořízení různých dobrot posloužila Vaňkovka.

Po přestávce opět výuka, tentokrát zaměřena na dějepis – prohlídka brněnského podzemí. Žáci se sice výuce věnovali, ale dle pozdějšího jejich vyjádření se zdála přírodovědná část tohoto neobvyklého školního dne zajímavější.

Čekání na odjezd vlaku bylo trochu náročné. Museli jsme včas nastoupit, abychom si mohli pohodlně sednout všichni v jediné učebně – vagóně, místenky se koupit nedaly. I když už se objevila únava a netrpělivost, nakonec i poslední část vyučování byla zvládnuta dobře.
Ani moc nevadilo, že téměř celý den propršel. Skvěle jsme se bavili, a ještě se i hodně zajímavého naučili.