Exkurze do Prahy

Na konci května jsme se jako 26členná skupina vypravili na 3 dny do Prahy. Tam i zpět jsme cestovali vlakem a obě cesty utekly kupodivu rychle. Po vystoupení z vlaku jsme nasedli do metra a přejeli na koleje. Cestou z metra na koleje jsme docela bloudili, ale nakonec nás tam pan učitel Kutálek nějak dopravil. Ubytování bylo hezky zrekonstruované, my jsme si jen na pokoje rychle uložili věci a šli objevovat krásy Prahy.

Jako první jsme tramvají dojeli k Loretánské ulici na Hradčanech, kde jsme navštívili Hrzánský palác, metrem jsme pak přejeli na Vyšehrad, kde jsme se prošli po parku a slavném hřbitově, a nakonec jsme jeli na Chodov. Tam jsme se občerstvili, nakoupili nezbytnosti a vrátili se do centra města na Václavské náměstí.

Další den jsme začínali zase na Hradčanech, a to prohlídkou Chrámu svatého Víta a Vladislavského sálu. Potom už byl čas na oběd, takže jsme se za tímto účelem přesunuli na Smíchov. Následovala cesta na Petřín, kde jsme se kromě výšlapu na rozhlednu také potočili na dětském kolotoči. Lanovkou jsme sjeli dolů a pěšky jsme se dostali na Karlův most a Staroměstské náměstí. Metrem jsme zase přejeli na Chodov a užili si čas na občerstvení a nakupování.

Třetí, a zároveň poslední, den ráno odjeli kluci fotbalisti bojovat o pohár. Již v menším počtu jsme opustili pokoje, pan učitel nám koupil zmrzlinu, a potom jsme jeli na Neviditelnou výstavu. Tady jsme si mohli zkusit život nevidomých a na vlastní kůži pocítit překážky každodenního života v úplné tmě. Po výstavě jsme přejeli na Václavské náměstí, tam jsme dostali poslední rozchod.

Na nádraží jsme ještě chvilku čekali na lavičkách, ale pak už přišel čas nastoupit do vlaku. Při nástupu jsme zjistili, že kluci pohár vyhráli, a tak ve vlaku panovala dobrá nálada. Pro nás deváťáky to byla poslední velká akce a opravdu jsme si ji užili.

                                                                                                          Gabriela J., 9. třída