Zájezd do Budapešti

Dne 2. 10. 2019 jsme se zúčastnili exkurze do Budapešti. Hodnocení přenechávám žákům 9. třídy, kterým byl tento výlet apriori určen.
Mgr. Martin Kutálek

Výlet do Budapešti se mi hodně líbil. Pan Kočí, náš průvodce, nám řekl spoustu zajímavých informací o Maďarsku. V Budapešti nás provedl po známých místech, jako je Náměstí Míru, a projeli jsme se i historickým metrem, Výlet jsme zakončili v ulici s mnoha obchody. Mně se z Budapešti nechtělo ani odjíždět. Je to krásné město. Výlet byl super, už se těším na další.
Lenka Ježová

​​​​​​​

Dne 2.10. 2019 se naše škola vydala na cestu do hlavního města Maďarska - Budapešti. Vyrazili jsme v půl páté ráno. Jakmile jsme přejeli hranice s Maďarskem, náš pan průvodce nás začal seznamovat s obecnými informacemi, od historie až po národní jídla. Já osobně jsem o Budapešti a celkově o Maďarsku nic moc nevěděla, takže každá informace byla zajímavá. Zjistili jsme, že Budapešť byla původně dvěma městy, která jsou oddělena Dunajem . Budín a Pešť. Program začal v Budíně (což je historická část Budapešti) a to prohlídkou areálu hradu a krásnou vyhlídkou na město. Dozvěděli jsme se mnohé o národní historii a pověstech. Program pokračoval v Pešti (což je novější část města, postavená v 19. století), tam jsme mohli vidět parlament, Náměstí Hrdinů, baziliku sv. Štěpána a projet se druhým nejstarším metrem na světě (hned po tom Londýnském). Byl to skvělý a velmi poučný zážitek, který jsme si, doufám, všichni užili.
Kristýna Jenerálová