Třídíme odpady v rámci Recyklohraní

Naše škola se  zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů. Recyklohraní, si klade za cíl realizaci zpětného odběru těchto odpadů spojený s osvětovou činností v problematice nakládání s odpady v České republice. Hra probíhá pod záštitou ministra školství.​

V rámci projektu Recyklohraní je naše škola vybavena sběrnou nádobou na použité baterie a dále také E-boxem, určeným ke sběru použitého drobného elektrozařízení.

Každý žák může do školy nosit nepotřebné drobné elektrospotřebiče (například starý mobil, kalkulačku, telefon, elektrohračku, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač), baterie a akumulátory.

Naši žáci  také plní řadu úkolů. Již jsme vyplňovali dotazníky z oblasti třídění a recyklace odpadů. Zapojili jsme se také do výtvarné soutěže. Všechny další úkoly  postupně zadávají organizátoři projektu.

Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získá naše škola body, za něž žákům budeme moci pořídit různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas. Katalog odměn a další informace o projektu jsou Vám k dispozici na www.recyklohrani.cz.

Do Recyklohraní se můžete zapojit všichni! Stačí jen dětem věnovat vybité baterie či vysloužilé drobné elektrospotřebiče. Zajistíte tak jejich recyklaci a pomůžete získat body na nákup odměn, z kterých budou mít jistě vaše děti velkou radost. Proto prosím, myslete na nás a pomozte dělat dětem radost.

Koordinátorkou tohoto projektu na naší škole je paní učitelka Eveline J. P. Bartošová.