Aktuálně
Sbíráme použité baterie a drobné elektrozařízení. Pomůžeme přírodě a zároveň získáme body v celostátní soutěži v rámci programu Recyklohraní.
Nevíte kam s drobným elektroodpadem? Domluvte se žáky naší školy. Rádi jej od vás převezmou.

Co je Recyklohraní?

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů. Cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Naše škola je vybavena sběrnou nádobou na použité baterie a dále také E-boxem, určeným ke sběru použitého drobného elektrozařízení.

Každý žák může do školy nosit nepotřebné drobné elektrospotřebiče (například starý mobil, kalkulačku, telefon, elektrohračku, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač), baterie a akumulátory.

Škola získává body dle čisté hmotnosti odevzdaných elektrozařízení. Speciální bonusové body mohou být uděleny za splnění speciálně vyhlášených úkolů a akcí. Tak jsme již vyplňovali dotazníky z oblasti třídění a recyklace odpadů, zapojili se do výtvarné soutěže apod.

Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získává naše škola body, za něž lze žákům pořídit různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas. Katalog odměn a další informace o projektu jsou  k dispozici na www.recyklohrani.cz.

Do Recyklohraní se můžete zapojit všichni! Stačí jen dětem věnovat vybité baterie či vysloužilé drobné elektrospotřebiče. Zajistíte tak jejich recyklaci a pomůžete získat body na nákup odměn, ze kterých budou mít jistě vaše děti velkou radost.

Děkujeme.

Koordinátorkou tohoto projektu na naší škole je paní učitelka Eveline J. P. Bartošová.

O recyklohraní poskytla rozhovor také paní učitelka Mgr. Lenka Juráková v reportáži TV Slovácko - Zlínsko