Český jazyk a literatura

TÝDEN 11.3. – 13.3.2020

Český jazyk

Pobrali jsme měkké a tvrdé souhlásky. Žáci je umí vyjmenovat a odůvodnit psaní i/y po těchto souhláskách. Vysvětlili jsme si pojem souvětí a věta jednoduchá, funkci spojek. Žáci umí vyjmenovat spojky. Vše najdete v učebnici a v PS. Na internetu je spousta online cvičení. Odkazy pošlu mailem.

s. 68/4 ústně, s. 68/Připomeň si: Přečíst a zopakovat

s. 69/1 přečíst, doplnit na fólii, odůvodnit pravopis, zkontrolovat, růžová tabulka přečíst a vše zopakovat, je tam vše, co jsme probírali, kromě samohlásek a souhlásek

s. 70 Souhlásky obojetné – naučit vyjmenovat, 70/2 – fólie, růžovou a modrou tabulku zopakovat

PS

s. 4 – celá strana, na stránce dolů je soutěž (jiný tvar slova se vlastně myslí totéž slovo v jiném pádu, např. máma, mámy, mámou, mámě)

Čtení

Číst každý den aspoň 20 minut a zapsat do čtecí karty, pokud čtecí kartu už nemáte, dejte vědět, pošlu vám mailem, nebo zapisovat do nějakého sešitu.

Psaní

s. 9 celá

-----------------------------------------------------------------------------------------------  TÝDEN 16.3. – 20.3.2020

Český jazyk

Na internetu je spousta online cvičení. Odkazy máte v mailu. Děti můžou procvičovat.

Učebnice

s. 71/1,2 ústně, vytleskat, určit počet slabik ve slově, všímat si slova se slabikotvorným r, l – vrch, smrk, prst, …

Zopakuj si. Slova neslabičná - netvoří slabiku – předložky z, k, s, v – nemají samohlásku ani slabikotvorné r, l

s. 71/4 písemně do sešitu, (Pokud někdo dopíše sešit, prosím pořiďte mu nový. Já myslela, že to bude stačit a příští týden jim dám nový, ale asi to tak nebude)