Informace ŘŠ - před návratem z jarních prázdnin

Aktualizace 6. 3. 2020:
​​​​​​​Dle výzvy KHS Zlín stanovuje ředitelka školy povinnost všech zaměstnanců a žáků,​​​​​​​ kteří v minulých dnech pobývali v Itálii (bez ohledu na místo pobytu či pouze průjezd zemí) a dalších rizikových oblastech, ​​​​​​​nevstupovat do budovy školy, nezúčastňovat se výuky a to nejméně 14 dní po svém návratu.

Žáci budou ponecháni  po maximální inkubační dobu (tj. 14 dnů po návratu z rizikových oblastí) v režimu domácí výuky – omluvená nepřítomnost z epidemiologických důvodů.

Také se ruší veškeré hromadné akce (kulturní i sportovní) v týdnu od 9. 3. 2020 do odvolání.

Dále žádá rodiče, jejichž děti se nacházely v rizikových oblastech nebo jinde v zahraničí, aby o této skutečnosti informovali ředitelku školy nebo třídního učitele telefonicky nebo e-mailem a to i v případě, že nemají žádné příznaky onemocnění.

V této souvislosti ředitelství školy znovu vyzývá rodiče dětí mateřské školy a žáků základní školy, aby neposílali do školských zařízení děti, které vykazují známky jakéhokoliv onemocnění, zejména rýmy a kašle, i když jsou bez teplot. Vracející se masívní virózy, které v naší škole kolují od poloviny ledna, jsou důsledkem opakujícího se šíření kapénkové infekce a tedy nezodpovědnosti některých rodičů. Nemocné dítě musí mít klidový režim na lůžku.

Děkujeme za pochopení.

​​​​​​​Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví týkající se karantény občanů

Doporučení Ministerstva zdravotnictví občanům ČR a dalším osobám přijíždějícím z Itálie či z jiných oblastí s vysokým počtem onemocnění COVID-19

Doporučení KHS Zlín ze dne 6. 3. 2020