30. března - 3. dubna

Liebe Kinder, milé děti,

dnes mě napiš alespoň 10 vět o sobě, jak se jmenuješ, kde bydlíš, atd. - dále jaké máš vlastnosti, a podle článků, co jsme dělali ve škole viz Max-Plack-Gymnazium, nebo Prima Plus - lekce 2 - napsat i o škole, jakou navštěvuješ třídu, co máš ve škole rád(a), co ne, jak se jmenuje kamarád (ka) atd. Výběr nechám na tobě. Pozor na stavbu věty.

Tak se s tím popasujte.

Termín odevzdání: max. pondělí 6.4.2020 do 12:00 (samozřejmě i dřív)

Hodně štěstí a zábavy Martin Kutálek

6. - 10. dubna

Liebe Kinder,

Diese Woche machen wir eine Pause  - es gibt Osternferien. Also also schöne Ostern, macht ihr bitte die Ferien und ich sende etwas Neues nach Ostern.

Tento týden si dáme pauzu - jsou velikonoční prázdniny. Takže veselé velikonoce, udělejte si prázdniny a něco nového pošlu po velikonocích.

MfG - S pozdravem

Martin Kutálek

PS - 4 kolegové stále nedodali úkol z 30.3.2020 - termín dodání je dnes 6.4.2020 !!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------

14. - 20. dubna

Liebe Kinder,

• pracovní sešit Prima A 1 - str, 18 - kompletně vypracovat - (kromě poslechového cvičení CD 24). Stranu ofoť a pošli mailem, ať vidím, že jsi ji vypracoval.
  • učebnice str. 19/ cvičení 15 a - důkladně přečíst a 15 b - poznamenej si do sešitu co je richtig (správně) a co falsch (špatně) - toto nemusíš posílat, budeme kontrolovat ve škole.
  • opakuj slovní zásobu z prac. sešitu 1+2 lekce a z pracovních papírů Hallo, wie geht es, Die Stadt, Herzlich willkommen , Ein Gruss aus Berlin - celkem 6 lekcí !
  • Termín vypracování - do pondělí - 20.4.2020 (12:00) max.

20. - 24. dubna

Liebe Kinder,

vezměte si článek Ein Gruss aus Berlin.

1. Rozhovor Jitka, Verkäuferin, Frau Weber  - vypiš slovesa v infinitivu - např. uvidíš - li sloveso ve tvaru habe - infinitiv je haben

tuto část si napiš do sešitu, nemusíš posílat, budeme kontrolovat ve škole. Ale určitě to vypracuj.

2. druhá část článku Jitka möchte eineige Ansichstkarten...... odpověz na těchto 5 otázek celou větou a pošli ke kontrole.

- Was möchte Jitka nach Hause schicken?

- Wo ist das Papiergeschäft?

- Wieviel Ansichtskarten kauft Jitka?

- Wo kauft sie eine Zeitung und einige Zeitschrifften? (v odpovědi použij 3 p. in der....)

- Wem schickt Jitka eine Ansichskarte nach Prag?

Termín pondělí 27.4.2020 do 12:00

Danke sehr und MfG. Martin Kutálek

27. - 30. dubna

Liebe Kinder,

vezmi si článek Die Stadt a první část odpověz na otázky

1. Wie heisst das Hotel?

2. Wie kommt der Mensch zu diesem Hotel?

3. Wie weit ist das Hotel?

Podívej se na mapku a napiš mě vlastními slovy: cca 2 věty stačí.

4. Wie kommst Du von der Schwimmhalle zum Krankenhaus? Jak se dostaneš od plavecké haly k nemocnici?

Dále si vezmi pracovní sešit a uč se slovíčka na str. 27./lekce č. 3

Vypracování do pondělí 4.5.2020 do 12:00

4. - 7. května

Liebe Kinder,

vezmi si článek Die Stadt druhou část a odpověz na otázky

1. Gehen wir richtig zum Schloss?

2. Ist es zu Fuss zu weit?

3. Wann kommt die Strassenbahn und wie ist ihre Nummer?

Podívej se na mapku a napiš mě vlastními slovy: cca 2 věty stačí.

4. Wie kommst Du vom Theater bis zum Bahnhof? Jak se dostaneš od divadla k nádraží

Dlouho jsme neskloňovali, tak vyskloňuj:

Die Stadt                                            Das Schloss                            Der Bahnhof

Vypracování do pondělí 11.5.2020 do 12:00

11. - 15. května

výuka probíhá online - vždy v pondělí v 10:00hod.

18. - 22. května

Liebe Kinder,

děkuji za účast na on-line hodině, pořád myslím, že je to lepší, než si psát.

Tím, že někteří máte mezery, tak mě vyčasujte sloveso SAGEN, KAUFEN a vyskloňujte Der Freund, Die Frau, Das Haus - termín do pondělí 25.5.2020 - do 10:00 max. posílej mě to sem na "pyžamo".

Další termín on-line hodiny pošlu mailem tuto středu/čtvrtek podle toho, jak budu příští týden (od 25.5.) ve škole. Na příště si ale zopakuj článek Laura klettert (Laura šplhá) a Hallo, wie geht es?

M. Kutálek

25. května - 1. června

Liebe Kinder, vyskloňuj na malé známky následující podstatná jména. Der Vater, Die Schule, Das Kind, Das Mädchen - úkol pošli do pondělí 1.6.2020 do 10:00 max - to máme on-line hodinu, doufám, že se všichni přihlásíte.

1. - 8. června

Pročti si článek die Stadt, Kontinenty, neustále opaku časování, skloňování a opakuj číslice, budeme počítat, pokud se nic nezmění, tak se opět uslyšíme v pondělí 8.6. v 10:00. MK

8. - 12. června

Liebe Kinder,

poslední on-line hodina bude příští pondělí 15.6.2020 opět v 10:00 - taková už volnější.

Do příští hodiny splň poslední úkol - tady na pyžamo, bude to známky.

1. Vyskloňuj - das Schloss (zámek), der Beruf (povolání)

2. vyčasuj - sagen, fragen.

3. vezmi článek - Die Stadt - jeho část - irgendwo ein Supermarkt? - vypiš všechny slovesa v infinitivu - např - ich mache - napíšeš machen.

Danke sehr M. Kutálek