Záložka do knihy spojuje školy 2009

Vyhodnocení projektu

Po velmi dobrých zkušenostech s loňským projektem Knížka pro prvňáčka, který byl pro děti nejen zpestřením ve vyučování, ale také zdrojem nových a zajímavých informací, jsme i letos sáhli po další nabídce Národní pedagogické knihovny Komenského v Praze. Projekt „Záložka do knihy spojuje školy“ tentokrát oslovil všechny žáky. Jako lidé žijící na moravsko slovenském pomezí máme velmi blízko k našim sousedům – nejenom vzdáleností, ale snad i mentalitou, či mnohými příbuzenskými vztahy. Přihláška do tohoto projektu se tak stala jednomyslnou záležitostí všech žáků. Do práce se pustili s chutí a s nadšením všichni žáci školy. Každá třída přišla s jinými návrhy a technikami práce, tak aby se záložky dětem ve slovenské ZŠ s MŠ Hrušov, která nám byla vybrána, opravdu líbily a rády je používaly ve svých čítankách.

Vzhledem k tomu, že součástí obou partnerských subjektů jsou i mateřské školy, chtěli i naši nejmenší pozdravit své protějšky v jejich mateřské škole. Zhotovili své záložky do knížky a pro paní učitelku i stonožku jako zásobník na pastelky.

Do projektu se přihlásilo 55 základních škol s 5 643 dětmi v ČR a 164 slovenských škol s celkovým počtem přihlášených žáků 19 447. Více informací o tomto projektu najdete zde. Fotogalerii škol zapojených do projektu naleznete zde.

Vedení škol se domluvila na další možné spolupráci, kterou tak slibně začali sami žáci.